Kentsel dönüşüm, çoğu insanın bildiğinin aksine oldukça yararlı ve kentsel dokuyu koruyarak yapılan sağlamlaştırma çalışmalarıdır denebilir. Kentsel dönüşüm sayesinde hem riskli durumdaki binalarınız yenilenir hem de daha yaşanabilir daha kaliteli evlerde oturma imkanına sahip olursunuz.

Yıllardır süregelen göç ve göçle birlikte yaygınlaşan çarpık kentleşme birçok problemi de beraberinde getirmektedir. Özellikle doğal afetlerden sayılan deprem yüzünden birçok konut, işyeri ve birçok alan riskli bölge konumunda yer almaktadır. 1999 Marmara Depremi’nin ardından yaşanan alt yapı sıkıntısı ve bunun getirdiği problemler yapıların daha sağlam ve alt yapısı güçlü binaların yapılmasına imkan tanımıştır.

Birçok kişi kentsel dönüşümü yanlış bilirken çoğu insan da kentsel dönüşüm avantajlarını merak etmektedir. Kentsel dönüşüm projesine katılarak birçok avantaja da sahip olmuş olursunuz.

– Kentsel dönüşüm sayesinde depreme dayanıklı olmayan, eski, artık ömrünü tamamlamış tüm binalar yenilenebilir.

– Kentsel dönüşüme Belediye, Toki aracılığı ile ya da Açelya İnşaat aracılığı ile sahip olabilir ve kentsel dönüşümün birçok avantajından yararlanabilirsiniz.

– Kentsel dönüşümden sadece depreme dayanıksız, eski, ömrünü tamamlamış binaların yanında iskanlı olan, kat irtifakı bulunan, arsa tapulu kaçak binalar ve gecekondular da yararlanabilmektedir.

– Kentsel dönüşüm projesine Belediye, Toki ya da Çevre Düzenleme Bakanlığı’nı beklemeden Açelya İnşaat’a başvurarak katılabilirsiniz.

– Açelya İnşaat’a bina sakinlerinden bir kişinin bile başvuruda bulunması yeterlidir. Bunun yanında binanın yeniden inşaatı ve alınacak tüm kararlar için bina tamamında yaklaşık 2/3 çoğunluk yeterli olmaktadır.

– Binada ev sahibi ve kiracılar kentsel dönüşüm projesine katıldığı zaman 18 ay boyunca aylık 300 TL ile 650 TL geri ödeme olmadan kira yardımı alabilir.

– Kentsel dönüşüm projesinde istediğiniz müteahhit firma ile çalışabilirsiniz.

– Kentsel dönüşüm ile eski binanız tamamen değişir ve sağlam, depreme dayanıklı, alt yapısı sağlam ve yüksek değerli binalar kazanmış olursunuz.

Kentsel dönüşüm projesinde yer almak ve sevdiklerinize daha yaşanabilir daha kaliteli ve alt yapısı sağlam binalarda yaşamak ve çocuklarınıza ileride bırakabileceğiniz sağlam bir miras için Açelya İnşaat güvencesiyle kentsel dönüşüm avantajlarından yararlanabilirsiniz.