Çarpık yapılaşma ve 1999 Marmara Depremi’nin ardından özellikle başta İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok yerinde kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilmeye başlanmıştır. Bu bağlamda birçok kişinin aklına kentsel dönüşüm nedir sorusu gelmektedir. Birçok kişi kentsel dönüşümün ne olduğunu bilmemekte ve bu projeye korkulu gözlerle bakmaktadır.

1999 Marmara Depremi’nin ardından yürürlüğe giren 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanun olarak karşımıza çıkan Kentsel Dönüşüm, Türkiye’nin neresinde olursa olsun isterseniz bir mezrasında isterseniz köy, kasaba ya da ilçesinde ya da şehirlerinde olsun kentsel dönüşümden yararlanabilirsiniz.

Bilindiği üzere deprem oldukça yıkıcı hem maddi hem de manevi yönden insanlara oldukça pahalıya mal olan bir afettir. Bu yüzden hem çarpık kentleşmeyi önlemek hem de daha kaliteli ve modern, altyapısı güçlü yerleşim alanları oluşturmak oldukça önemli hale gelmiştir.

Şehir dokusuna zarar vermeden, insanların daha dayanıklı ve güçlü altyapıya sahip binalarda oturması için artık kentsel dönüşüm oldukça önemli hale gelmeye başlamıştır. Birçok kişi kentsel dönüşümü yerinden yurdundan olmak gibi düşünse de bulunduğunuz yerden hiçbir yere ayrılmadan önceden oturduğunuz binanın daha sağlam ve güçlü temellere dayandırılarak yeniden yapılandırılması yapılmaktadır.

Size düşen sadece bu süre içinde başka bir yerde ikamet ederek binanızın sağlamlaştırılmasını beklemek olacaktır.

Birçok kişinin aklına kentsel dönüşümden nasıl yararlanabilirim sorusu gelebilir. Kentsel dönüşüm projesinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Açelya İnşaat firmamıza müracaat etmektir. Firmamızdan alacağınız kentsel dönüşüm desteği sayesinde sizin adınıza tüm işlemlerinizi gerçekleştirerek sizler için daha güvenli ve alt yapısı sağlam yaşam alanları inşa etmekteyiz.

Kentsel dönüşüm sürecine girdiğiniz andan sonra profesyonel ve konusunda tecrübeli ekibimizden alacağınız hizmetler sayesinde kentsel dönüşüm sürecini en iyi şekilde geçirme imkanına sahip olursunuz.